Strona główna Aktualności W Chorwacji powstało nowe centrum logistyczne Inter Cars
Powrót do aktualności
Data publikacji: 04.01.2023
W Chorwacji powstało nowe centrum logistyczne Inter Cars

W Chorwacji powstało nowe centrum logistyczne Inter Cars

To był szczególny dzień w historii chorwackiego oddziału. W sobotę 10 grudnia 2022 roku oficjalnie otwarto nowe centrum logistyczne ILS. W uroczystości uczestniczyli Prezes Zarządu Inter Cars SA, Maciej Oleksowicz oraz Mirko Rugle, dyrektor odpowiedzialny za chorwacki rynek. Wraz z nimi obecni byli także liczni goście ze świata motoryzacji oraz nasi klienci, partnerzy i dostawcy.

Po uroczystym przecięciu wstęgi zaproszeni goście mogli przespacerować się po nowym magazynie. Całość kompleksu w Vukovinie zajmuje powierzchnię aż 15 000 m2, z czego 10 000 mzajmuje hala główna z konstrukcjami regałowymi. Z kolei magazyn o powierzchni 5000 m2 jest przeznaczony m.in. do składowania blisko 100 tysięcy sztuk opon.

Dodatkowo budynek zawiera 27 ramp magazynowych. Centrum logistyczne w Chorwacji zaopatrywać będzie 43 oddziały w regionie, klientów detalicznych na zasadzie B2C („business to customer”) oraz klientów eksportowych. Odbywało się to będzie na 150 trasach przy odpowiednio skoordynowanej logistyce.

– Dla jeszcze lepszej dostępności towaru i komfortu naszych klientów w Chorwacji oraz w całym regionie potrzebowaliśmy przestrzeni, która spełniałaby wymagania. Dotyczyły one lokalizacji, pojemności, sprawnego zaopatrzenia i dostępności części zamiennych. Stąd zdecydowaliśmy się na budowę zupełnie nowego magazynu w Vukovinie. To było ogromne wyzwanie, ale możemy powiedzieć, że nasze starania się opłaciły – podkreślił  dyrektor chorwackiego oddziału Inter Cars SA, Mirko Rugle.


Nad prawidłowym przebiegiem wszystkich procesów pracuje codziennie prawie 200 pracowników magazynu. Dodatkowo 50 osób zajmuje stanowiska związane z operacjami magazynowymi oraz logistyką.

– Otwarcie i funkcjonowanie centrum w Vukovinie posłuży nie tylko do jeszcze większego podniesienia poziomu naszych usług w Chorwacji, ale także w Słowenii, we Włoszech, Bośni i Hercegowinie, a w niedalekiej przyszłości także w innych krajach regionu. Dostępność logistyczna i produktowa to kluczowy czynnik sukcesu Inter Cars. Pozwala to usprawnić działalność związaną z produktami masowymi takimi jak opony, oleje silnikowe, filtry, smary czy akumulatory – twierdzi Maciej Oleksowicz, Prezes Zarządu Inter Cars SA.

Imprezę podzielono na dwie części, dzienną i wieczorną. Po zakończeniu dziennego otwarcia w magazynie centralnym, wszyscy goście mogli w miłej atmosferze spędzić część wieczorną, podczas której czekały na nich rozmaite rozrywki.

– Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak nasz lokalny zespół wszystko zorganizował i przygotował. Wszystkie procesy i systemy w magazynie ILS działają prawidłowo. Wierzę, że nasi klienci, dostawcy i partnerzy odczują pozytywny wpływ, który wzmocni naszą pozycję na tych ważnych rynkach – dodaje prezes Oleksowicz.

Centra logistyczne Inter Cars na terenie Polski znajdują się w Sosnowcu, Komornikach, Czosnowie i Zakroczymiu, zaś MidiHUBY – w Szczecinie, Pruszczu Gdańskim, Łodzi, Rzeszowie, Wrocławiu, Białymstoku i Lublinie.

Za granicą oddziałowe magazyny MidiHUB znajdują się w Czechach (Nupaky), na Litwie (Kowno) i na Ukrainie (Lwów). Z kolei, oprócz nowo otwartego centrum w Vukovinie, firma zapewnia też wsparcie logistyczne na Łotwie (Ryga), a dodatkowo na Ukrainie (Kijów), w Rumunii (Coldea), w Bułgarii (Sofia), a także w Grecji (Larissa).