Strona główna Aktualności Wirtualna wycieczka z ILS
Powrót do aktualności
Data publikacji: 11.02.2022
Wirtualna wycieczka z ILS

Wirtualna wycieczka z ILS

Technologia VR (ang. virtual reality) ma coraz szersze zastosowanie w działaniach marketingowych. Pozwala na bardzo bliski kontakt z marką, produktem i oferowanymi usługami. Może również doskonale przysłużyć się kreowaniu wizerunku przedsiębiorstwa. Właśnie ten sposób komunikacji wybrało Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju ILS, aby pokazać swoim odbiorcom, jak złożone i ciekawe działania zachodzą w ramach procesu logistycznego.

Fabuła filmu pt. „Inter Cars dostarcza mobilność” opowiada historię rozpoczynającą się od niespodziewanej awarii samochodu rodziny wyjeżdzającej na weekend poprzez cały proces zamówienia usługi z naprawą, w jednym z serwisów samochodowych. Czy ta historia kończy się dla podróżującej rodziny happy end-em? Tak! Dzieje się tak dlatego, ponieważ Inter Cars to cały ekosystem połączonych ze sobą mechanizmów i rozwiązań, dzięki którym jest w stanie szybko reagować na potrzeby zarówno mechaników w jak i kierowców. Film pokazuje w niekonwencjonalny sposób jak jedna z 2 milionów części dostępnych w ILS trafia w krótkim czasie do samochodu klienta.

Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju ILS dzięki ciągłemu doskonaleniu umiejętności, wiedzy i wdrażaniu najnowszych technologii, optymalizuje znacznie procesy i obniża koszty usług. Oferta ILS jest wyjątkowa, ponieważ modyfikowana jest pod potrzeby konkretnego klienta „szyta na miarę”.

Technologia VR pozwoliła na prezentację imponujących magazynów, sprawnie działającej logistyki, automatyzacji oraz koordynacji pracy maszyn i ludzi w wymiarze 360°.

Film miał swoją premierą podczas targów Automechanika 2021 we Frankfurcie.

– Zbliżał się termin targów Automechanika 2021 we Frankfurcie. Oprócz prezentacji i rozmów z naszymi Partnerami, dostawcami części, chcieliśmy zaprezentować rozmówcom funkcjonowanie Europejskiego Centrum Logistyki i Rozwoju ILS  należącego do Grupy Kapitałowej Inter Cars – mówi Joanna Król, Z-ca Dyrektora ds. PR i Komunikacji Międzynarodowej. W tym przypadku odeszliśmy od klasycznego marketingu na rzecz technologii 360. Zależało nam, aby poprzez VR uczestnicy tego wydarzenia poznali nasze możliwości logistyczne bezpośrednio we Frankfurcie nie wychodząc z hotelu i nie tracąc czasu na przemieszczanie się. Badania pokazują, że najłatwiej  zapamiętujemy treści i obrazy, których sami doświadczyliśmy i w trakcie ich „konsumpcji” przeżywamy jakieś emocje.

Bazując właśnie na doświadczeniach i możliwości przeniesienia widza w nasz wirtualny świat z wielkim zainteresowaniem obserwujemy ich entuzjastyczne reakcje, i pozytywny odbiór prezentowanego contentu. Chcemy im pokazać możliwości Inter Cars i ILS jeszcze szerzej poprzez empiryzm, przeżywanie i emocje. Po założeniu gogli 3D widz natychmiast przenosi się do naszego Europejskiego Centrum Logistycznego i poznając nasze łańcuchy powiązań pomiędzy programami, ofertą części i korzyści dla nich. Technologia VR, z której chętnie skorzystaliśmy to zwiększenie szans na efektywność komunikacji marketingowej, ale również sposób prezentacji ILS – firmy technologicznie zaawansowanej na każdym poziomie swojej działalności – dodaje Joanna Król.