Strona główna Aktualności Nasze rozwiązania szyjemy na miarę Twoich potrzeb
Powrót do aktualności
Data publikacji: 05.09.2022
Nasze rozwiązania szyjemy na miarę Twoich potrzeb

Nasze rozwiązania szyjemy na miarę Twoich potrzeb

Wybieramy dla Ciebie zawsze najbardziej efektywne czasowo i optymalne kosztowo usługi.

Naszym celem jest dostarczenie klientom unikalnych rozwiązań logistycznych, które zapewnią im sukces w działalności biznesowej.

Poznaj kompleksową ofertę naszych usług, narzędzi i sprawdź, które usługi najbardziej odpowiadają Twoim potrzebom.

Magazynowanie w ILS

Co wyróżnia nasze magazyny?

Na etapie rozmów o współpracy przygotowujemy rozwiązania dedykowane i możliwie najwygodniejsze dla naszych klientów, opierając się na doświadczeniu i dobrych praktykach, wypracowanych przy wieloletniej obsłudze obecnych kontrahentów. Usługi są kastomizowane do naszych klientów i ich indywidualnych obecnych i przyszłych potrzeb.

W ramach naszych usług oferujemy:

Ponadto zapewniamy:

Transport krajowy

Oferujemy:

uwzględniając m.in. oddziaływanie na środowisko i emitowane zanieczyszczenia.

Krajowe połączenia wewnętrzne ILS odbywają się z bardzo dużą częstotliwością. Każdego dnia realizujemy około 300 transportów obsługujących drobnicowe i całopojazdowe przepływy towarowe naszych klientów. Wykwalifikowana kadra jest w stanie zaprojektować i dostosować transport do indywidualnych oczekiwań i potrzeb Klienta. W większości realizowane trasy mają charakter cykliczny, a terminy i godziny dostaw są zdefiniowane w bardzo wąskich przedziałach czasowych. Pozwala to naszym klientom na precyzyjne planowanie własnych cyklów produkcyjnych oraz logistyki regionalnej.

Magazyny regionalne ILS łączą następujące transporty liniowe:

Transport międzynarodowy

ILS oferuje transporty drobnicowe i całopojazdowe na konkurencyjnych warunkach dla swoich klientów i kontrahentów zagranicznych. Realizujemy około 120 tras liniowych każdego dnia do magazynów zagranicznych partnerów.

Główne linie międzynarodowe to:

Transport morski i intermodalny

Oferujemy możliwość skorzystania z transportu intermodalnego (łączony transport kolejowo-drogowy) przy dowozach na terenie Polski. Przewozimy również koleją kontenery z Azji i Europy.

Proponujemy możliwość transportu drogą morską ładunków nienormatywnych/gabarytowych oraz masowych. Dysponujemy składem celnym naszego partnera przy porcie gdyńskim wraz z pełną obsługą dokumentacyjną.

Organizujemy transporty morskie, lotnicze i kolejowe współpracując z wieloma partnerami. Towar sprowadzamy z portów azjatyckich, ale i USA, Turcji, UK i Portugalii.

Zajmujemy się koordynacją odpraw celnych.

Doświadczenie naszych pracowników pozwala zapewnić klientowi wybór korzystnego dla niego rozwiązania logistycznego.

Pracujemy w oparciu o międzynarodowe reguły handlowe INCOTERMS.

Główne obsługiwane sektory

Dostarczamy wyspecjalizowane usługi dla sektorów rynku w najbardziej efektywny i bazujący na naszym doświadczeniu i sprawdzonych rozwiązaniach sposób.

Branża motoryzacyjna

W branży automotive działamy od 1990 roku.

W ramach naszej współpracy świadczymy kompleksowe usługi magazynowe oraz  dystrybucyjne. Dostarczamy części i akcesoria samochodowe w trybie „just in time”.

Specjalizujemy się również w logistyce opon, oferując klientom indywidualne rozwiązania oparte na doświadczeniu i kompleksowej specjalistycznej wiedzy. Wykazujemy elastyczne podejście do wahań wolumenów (sezonowość lato/zima). Nasi klienci mogą czerpać dodatkowe korzyści dzięki synergii wynikającej z konsolidacji różnych marek opon.

Branża chemiczna

W naszych magazynach składujemy oleje i środki smarne dla przemysłu i motoryzacji.

Posiadamy doświadczenie w postępowaniu z produktami niebezpiecznymi typu ADR w magazynie, transporcie, przeładunkach i konfekcji.

Przeładowujemy i przewozimy produkty w beczkach, bańkach czy innych niestandardowych opakowaniach.

FMCG

Wśród naszych klientów są także importerzy i producenci produktów spożywczych, biurowych, oświetleniowych, kosmetycznych, sprzedawanych w największych sieciach handlowych.

Realizujemy dla nich obsługę dystrybucyjną oraz wszelkie usługi dodane związane z konfekcjonowaniem oraz tworzeniem zestawów (co-packing) dla sezonowych promocji.

Realizujemy dostawy drobnicowe i całopojazdowe do hipermarketów, sklepów i hurtowni.