Strona główna Aktualności ILS Sp. z o.o. i duńska firma DANX na drodze do nawiązania strategicznej współpracy
Powrót do aktualności
Data publikacji: 08.03.2023
ILS Sp. z o.o. i duńska firma DANX na drodze do nawiązania strategicznej współpracy

ILS Sp. z o.o. i duńska firma DANX na drodze do nawiązania strategicznej współpracy

ILS Sp. z o.o., jedna z największych firm w branży logistycznej w Polsce pod względem przychodów, nawiązuje współpracę z duńskim partnerem, firmą DANX, częścią grupy DANX Carousel  – specjalistą w zakresie usług typu time critical in-night, gdzie gwarancja terminowości dostawy jest kluczowym wymogiem. Obie firmy tworzą nową spółkę joint venture.

Zarówno ILS, jak i DANX, mają bogate doświadczenie w dostawach i logistyce części zamiennych. Współpraca przyniesie wymierne korzyści obu spółkom, tworząc synergiczne partnerstwo i wzajemne uzupełnienie ofert. Współpraca z ILS umożliwi firmie DANX otwarcie się na rynki Europy Środkowo-Wschodniej, natomiast ILS będzie mógł skorzystać z kompetencji softwarowych i szerokiego portfolio międzynarodowych klientów DANX.

Utworzenie spółki joint venture planowane jest już na wiosnę 2023 roku.

Informacje o firmie DANX

DANX świadczy usługi we wszystkich rodzajach dystrybucji części zamiennych, a dzięki rozbudowanej sieci magazynów i hubów, gwarantuje dystrybucję w nocy (in-night) w czasie krótszym niż 12 godzin, z dostawą przed godziną 07:00 następnego dnia rano. Firma oferuje swoje usługi w 7 krajach europejskich i pokrywa region skandynawski i kraje bałtyckie. Dzięki pełnej i kompleksowej platformie IT zintegrowanej z przepływami pracy i procesami klientów, DANX pomaga swoim klientom zoptymalizować ich łańcuch dostaw poprzez minimalizację czasu dostawy i produkcji.

Mając ambicję stworzenia paneuropejskiego dostawcy usług typu time-critical, DANX połączył się w 2022 roku z Carousel Logistics.

Carousel Logistics to paneuropejski specjalista ds. logistyki usług typu time-critical, dostarczający części i produkty niezbędne dla branż o krytycznym znaczeniu dla zdrowia i życia. Zapewnia kompleksowe rozwiązania dla rynku wtórnego części zamiennych, zarządzania zwrotami i logistyki medycznej, gdzie precyzja i ciągłość są wartościami kluczowymi.

Polska gospodarka wykazała silny wzrost. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest szybkie reagowanie na zmiany na rynku. ILS to jedna z największych firm logistycznych w Polsce, oferująca nie tylko obecność na rynku polskim, ale także dogłębną wiedzę i ogromne doświadczenie, które nie ma sobie równych w tym regionie. Przy najwyższym w historii zapotrzebowaniu na logistykę nocną, to partnerstwo łączy najlepszą wiedzę, dynamiczne rozwiązania i silną sieć, celem zapewnienia naszym klientom wsparcia na rosnącym i zmieniającym się rynku – oznajmia Lars Bo Larsen, Dyrektor Zarządzający DANX w Danii i Polsce.

– To wspólne przedsięwzięcie zapewni również szerokie wsparcie dla naszych ambitnych planów rozwoju. Zapewni na przykład idealną podstawę dla rozwijających się specjalizacji sektorowych, takich jak obsługa materiałów i technologia/IT,  które mogą czerpać korzyści z naszej rozległej sieci PUDO. Ostatecznie jest to świetna współpraca i nie możemy się doczekać, aby ją rozpocząć – dodaje Lars Bo Larsen.

Informacje o ILS Sp. z o.o.

ILS jest podmiotem wchodzącym w skład Grupy Kapitałowej Inter Cars. Spółka jest odpowiedzialna za dostarczanie kompleksowych usług logistycznych związanych z magazynowaniem i obsługą towarów dla spółek z Grupy Kapitałowej oraz firm zewnętrznych.

ILS w 2017 roku otworzyło Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju w Zakroczymiu. Teren inwestycyjny o powierzchni 24 ha, ponad 60 tys. m2 łącznej powierzchni magazynowej i systemie przenośników o długości 13 km jest jedynym takim magazynem w branży dystrybucji części w Europie. Drugi obecnie jeszcze większy powierzchniowo magazyn regionalny w Sosnowcu, obsługujący spółki Grupy Kapitałowej Inter Cars w krajach położonych na południe od Polski, w 2022 roku został powiększony do łącznej powierzchni 76 tys. m2. Łączna powierzchnia centrów logistycznych w Polsce to ponad 220 tys. m2, zaś w innych krajach Europy to 90 tys. m2.

W ramach oferowanych przez ILS usług znajdują się przede wszystkim: magazynowanie, transport krajowy, transport międzynarodowy, transport morski i intermodalny. Spółka prowadzi działalność korzystając z nowoczesnych magazynów, wykwalifikowanego zespołu, wyspecjalizowanego sprzętu oraz zaawansowanych technologii informatycznych.

ILS to operator logistyczny, który specjalizuje się w kompleksowych usługach logistycznych. Świadczy przede wszystkim usługi dla segmentu automotive oraz wdraża rozwiązania dla klientów z innych branż, w tym dla przemysłu chemicznego oraz FMCG.

Grupa Inter Cars jest liderem na polskim rynku motoryzacyjnym w dystrybucji części zamiennych do samochodów osobowych i ciężarowych. Ponadto harmonijnie rozwija się na wielu europejskich rynkach, a jej obecność w ponad 20 krajach na kontynencie sprawia, że sytuowana jest ona na pierwszym miejscu w Europie Środkowo-Wschodniej, na drugim miejscu w skali całego kontynentu, a także na ósmej pozycji w rankingach światowych. W ofercie Grupy Inter Cars znaleźć można ponad dwa miliony części zamiennych do pojazdów osobowych i ciężarowych, a także części do motocykli, maszyn rolniczych i przemysłowych oraz akcesoria dla kierowców.

Wojciech Aleksandrowicz, Prezes i Dyrektor Zarządzający w ILS, odnosi się do przyszłej współpracy – Pragniemy zaoferować klientom DANX dostęp do najwyższej jakości usług w nowych lokalizacjach geograficznych. Obejmuje to kompleksowe sieci dystrybucyjne ILS oraz gęstą ogólnokrajową sieć PUDO, a także dostęp do nowoczesnych centrów logistycznych i midi hubów. Klienci skorzystają również z dogłębnej wiedzy ILS na rynku polskim.

DANX to wiarygodny partner, firma z ogromnym potencjałem, wiedzą i znaczącym zapleczem softwarowym i technologicznym. Utworzenie spółki joint venture to szansa na dostarczanie naszym klientom nowych usług, na które popyt znacznie wzrósł w ostatnich latach. Dostawy in-night kompleksowo wzmocnią portfolio naszej oferty. Wierzymy, że to strategiczne partnerstwo dostarczy niezwykłych możliwości i szans rozwoju obu stronom – dodaje Wojciech Aleksandrowicz.