Strona główna Aktualności Technologia SKYPOD System wspomoże logistykę w ILS
Powrót do aktualności
Data publikacji: 07.08.2023
Technologia SKYPOD System wspomoże logistykę w ILS

Technologia SKYPOD System wspomoże logistykę w ILS

ILS stawia na rozwój. Tydzień temu ogłaszaliśmy informacje o wprowadzonej optymalizacji na rynkach zagranicznych, a dziś mamy przyjemność poinformować o nawiązaniu współpracy z firmą A1 Sorter. Wprowadzone innowacje w zakresie rozwiązań automatyki magazynowej zostaną wdrożone w naszym największym magazynie, który znajduje się w Zakroczymiu.

Wspólnie z A1 Sorter będziemy optymalizować kolejną gałąź obszaru logistyki w naszej firmie. Zgodnie z kierunkiem rozwoju dla współczesnych łańcuchów dostaw poprzez automatyzację i cyfryzację procesu magazynowania, zdecydowaliśmy się zainwestować w przyszłościową technologię ,,SKYPOD System’’ – dostarczaną przez firmę Exotec, której A1 Sorter jest integratorem na polskim rynku.

– Szukaliśmy rozwiązania, które będzie skalowalne, wydajne, dopasowane do specyfiki naszego biznesu i pozwoli nam na dalszy dynamiczny rozwój firmy. Nasze innowacyjne podejście pozwala nam optymalizować procesy magazynowe oraz wyznaczać standardy i kierunki rozwoju w naszej branży. Ogromne znaczenie miała dla nas innowacyjność oraz wydajność rozwiązania „SKYPOD System” co w perspektywie tak dynamicznie rozwijającej się technologii utwierdza nas w przekonaniu, iż jest to jedyny słuszny kierunek w świadczeniu usług na najwyższym poziomie – mówi Rafał Tomaszewski, menedżer systemów i rozwiązań IT w ILS.

Projekt optymalizacji będzie realizowany w naszym Centrum Logistycznym w Zakroczymiu, a harmonogram zakłada kooperację na najbliższy rok. Zakres prac obejmuje instalację oraz integrację systemu SKYPOD wykorzystaniem ok. 60 tys. pojemników i 200 szt. autonomicznych robotów.