Strona główna Aktualności Inter Cars inwestuje w automatyzację. Magazyn w Rumunii zmieni lokalizację
Powrót do aktualności
Data publikacji: 06.09.2023
Inter Cars inwestuje w automatyzację. Magazyn w Rumunii zmieni lokalizację

Inter Cars inwestuje w automatyzację. Magazyn w Rumunii zmieni lokalizację

Magazyn zlokalizowany obecnie w Rumunii zostanie przeniesiony w inne miejsce, ma też nastąpić jego automatyzacja – zapowiedział w rozmowie z PAP Biznes Piotr Zamora, Członek Zarządu i Dyrektor Finansowy Inter Cars. Dojdzie do tego w 2024 roku. Przedstawiciel Zarządu Inter Cars opowiedział także o rozbudowie centralnego magazynu w Zakroczymiu.

„W marcu rozpoczęliśmy budowę nowej hali w Zakroczymiu. Budynek jest obecnie wykańczany w środku. Jego uruchomienie planujemy pod koniec pierwszego kwartału 2024 roku. W międzyczasie zakończyliśmy prace projektowe nad pierwszym etapem automatyzacji/robotyzacji (…) montaż i uruchomienie jest planowane na drugi kwartał 2024 roku” – poinformował Piotr Zamora.

Dzięki budowie powierzchnia magazynu w Zakroczymiu ma się znacznie powiększyć. Zapowiadany jest wzrost z dotychczasowych 69 tys. m kw. do nawet 107 tys. m kw. Piotr Zamora zapowiedział też kolejne inwestycje magazynowe w Polsce. Mowa o robotyzacji procesów w Centrum Dystrybucji w Sosnowcu oraz wybudowaniu, wyposażeniu i uruchomieniu nowego magazynu w Poznaniu w latach 2025-2026.

Duża inwestycja w Rumunii

Piotr Zamora zapowiada też przeniesienie magazynu, umiejscowionego w rumuńskim Braszowie do innej lokalizacji, a także jego unowocześnienie, tj. automatyzację i robotyzację. „Jesteśmy w trakcie podpisywania nowej umowy najmu” – precyzuje Członek Zarządu Inter Cars w rozmowie z PAP Biznes.

Zmiany mają być realizowane równolegle z rozbudową bazy magazynowej w Zakroczymiu. Wydatki na wspomniane inwestycje w tym roku wyniosą 150 mln zł, ta sama kwota jest zaplanowana na kolejny rok. Także 150 mln zł wydatków jest zakładane na inwestycję w Rumunii w 2024 roku.