Strona główna Aktualności Jeszcze więcej powierzchni magazynowej. Nowe obiekty Grupy Kapitałowej Inter Cars
Powrót do aktualności
Data publikacji: 05.10.2023
Jeszcze więcej powierzchni magazynowej. Nowe obiekty Grupy Kapitałowej Inter Cars

Jeszcze więcej powierzchni magazynowej. Nowe obiekty Grupy Kapitałowej Inter Cars

Zadowolenie naszych klientów i dbałość o najwyższą jakość usług przyświeca nam nieustannie. By móc jeszcze bardziej sprostać ich oczekiwaniom, w ciągu minionego roku otworzyliśmy 5 kolejnych magazynów, dzięki którym sprawniej i szybciej jesteśmy w stanie obsługiwać zamówienia w wielu europejskich krajach.

Słowacja, Łotwa oraz Bośnia i Hercegowina

W ciągu ostatnich 12 miesięcy przy wsparciu zespołu Logistyki Międzynarodowej ILS uruchomiono nowe obiekty w 5 krajach sieci Grupy Inter Cars. Kolejna już rozbudowa sieci magazynowej rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku.

Na początku, w październiku otwarto obiekt w miejscowości Presov na Słowacji. Odpowiada on za obsługę filii Inter Cars Słowacja we wschodniej części tego kraju. Magazyn ma powierzchnię 2 tys. 600 m2 i składowanych w nim jest ponad 60 000 unikalnych referencji i prawie 120 000 sztuk.

Kolejny z nowych magazynów otwarto w Rydze, w listopadzie ubiegłego roku. Ma on zapewnić możliwość dalszego wzrostu sprzedaży we wszystkich segmentach, w krajach takich jak Estonia, Finlandia, Łotwa i Szwecja. Nowy obiekt ma powierzchnię około 7 000 m2 i może być w nim składowane do 150 000 sztuk opon do samochodów osobowych, ciężarowych, a także do maszyn rolniczych.

W grudniu natomiast został uruchomiony nowy magazyn nieopodal Sarajewa, stolicy Bośni i Hercegowiny. To nasz pierwszy obiekt w tym kraju, który odpowiada za obsługę wszystkich filii Inter Cars Bośnia. Magazyn ma powierzchnię 3 tys. 500 m2 i składowanych jest ponad 40 000 unikalnych referencji i blisko 170 000 sztuk. W tym obiekcie zostały wykorzystane regały magazynowe i przenośnik z innego obiektu Grupy Inter Cars.

2023 rok: Kolejne magazyny w Czechach i na Słowenii

Tegoroczne lato było wyjątkowo owocne w rozrastaniu się sieci magazynowej Grupy Inter Cars. Otwarte zostały dwa kolejne już obiekty.

W czerwcu do użytku oddany został nowy magazyn w Mariborze na Słowenii, będący jednocześnie pierwszym magazynem w tym kraju. Odpowiada za obsługę wszystkich filii Inter Cars Słowenia. Ma powierzchnię 5 tys. 100 m2 i składowanych jest w nim aktualnie ponad 54 000 unikalnych referencji i ponad 110 000 sztuk.

Najnowszy obiekt magazynowy został otwarty zaledwie w lipcu. Tym razem lokalizacja to czeskie Lipniki. To już drugi nasz obiekt na terenie tego państwa. Odpowiada za obsługę filii Inter Cars Czechy we wschodniej części tego kraju, a także jest głównym magazynem opon dla rynku czeskiego. Magazyn ma powierzchnię 4 tys. 100 m2 i składowanych w nim jest około 68 000 unikalnych referencji i blisko 140 000 sztuk, a także może być w nim składowane około 50 000 sztuk opon.

Wyjątkowo bogata sieć centrów logistycznych

Nowe magazyny Grupy Inter Cars poszerzyły i tak bogatą już bazę obiektów w dużej części Europy. Obecnie w ramach usług logistycznych Inter Cars posiada 20 centrów logistycznych, w tym 4 magazyny w Polsce, wśród których znajduje się obiekt centralny – w podwarszawskim Zakroczymiu.

Nasze centra logistyczne są przewagą Inter Cars nad konkurencją, zarówno krajową, jak i zagraniczną. Posiadamy liczne linie krajowe i międzynarodowe, dzięki czemu jesteśmy w stanie szybko i sprawnie dostarczyć każdy produkt klientom. Wszystkie obiekty logistyczne ILS to nowoczesne, częściowo zautomatyzowane obiekty klasy „A”. Wśród nich znajdują się obiekty należące do najnowocześniejszych w naszej branży w Europie.