Strona główna Aktualności Spedycja – idealne rozwiązanie dla firm
Powrót do aktualności
Data publikacji: 14.11.2023
Spedycja – idealne rozwiązanie dla firm

Spedycja – idealne rozwiązanie dla firm

Nie każda firma ma możliwość posiadania własnego zaplecza logistycznego. Z myślą o takich przedsiębiorstwach organizowane są usługi spedycji, które od około 20 lat świadczy firma ILS. Logistyka, spedycja, transport oraz wieloletnie doświadczenie to nasz atut zarówno we współpracy z firmami dopiero zaczynającymi swoją przygodę na rynku, jak i z tymi posiadającymi wieloletnie doświadczenie.

Międzynarodowy zasięg dystrybucji

Spedycja realizowana przez ILS obejmuje nie tylko Polskę i pozostałe kraje Unii Europejskiej ale także kraje spoza Wspólnoty. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu, skutecznie realizujemy zlecenia naszych klientów, którzy poszukują transportu międzynarodowego lub krajowego dla swoich towarów, oraz przewoźników, którzy będą w stanie sprostać temu zadaniu.

W ubiegłym, 2022 roku wykonaliśmy ponad 1400 zleceń z samego Działu Spedycji dla kilkudziesięciu stałych klientów z kilku sektorów rynku, co przełożyło się na wzrost przychodu w tym obszarze naszej działalności o ponad 37% r/r. W połączeniu ze zleceniami spedycyjnymi Działu Transportu wykonał w sumie ponad 4 800 zleceń.

Głównymi kierunkami w spedycji międzynarodowej dla eksportu są Niemcy, Francja, Belgia, Węgry, Włochy, Austria, Szwajcaria, Litwa, Łotwa, Estonia, Rumunia, Turcja. Ale zlecenie importowe realizujemy także z wielu innych państw m.in. z Holandii, Niemiec, Francji, Czech, Słowacji, Włoch oraz Turcji.

Organizacja, doświadczenie i skuteczność

Nasze doświadczenie przejawia się przede wszystkim w znajomości transportu drogowego oraz umiejętności organizacji przewozu towarów. Nasze usługi dopasowujemy do specyfiki ładunku i oczekiwań klientów. Stały, bezpośredni kontakt i możliwość szybkiej odpowiedzi to podstawa naszych relacji z partnerami biznesowymi.

Świadczone przez nas usługi obejmują zarówno doradztwo, wybór optymalnego środka transportu, koordynację całego procesu przewozu towarów oraz kontrolę niezbędnej dokumentacji.

Wszystkie etapy transportu są dokładnie nadzorowane i sprawdzane. Dzięki temu każdy, kto podejmie współpracę z naszą firmą, ma gwarancję tego, że przewóz towarów będzie odbywał się z zachowaniem najwyższych standardów.

Spedycja z ILS. Dlaczego warto skorzystać z usług spedycyjnych?

Cena, czas i pozbycie się problemów – to główne atuty postawienia na współpracę z ILS w dziedzinie usług spedycyjnych. Często przedsiębiorcy decydujący się na załatwienie spraw transportowych „na własną rękę” nie zdają sobie sprawy z zagrożeń z tego wynikających. Wielokrotnie nie znają oni bowiem w pełni obowiązujących przepisów przez co mogą narazić się na niepotrzebne i nieuzasadnione straty, także finansowe.

Zachęcamy do skorzystania z usług ILS. Co możemy zagwarantować?

· bezpieczeństwo przewozu – korzystamy tylko z usług zaufanych przewoźników;

· oszczędność czasu;

· gwarancję kompleksowo zrealizowanej usługi – spedytor od początku do końca przeprowadzi proces transportowy;

· mniej obowiązków – nasze usługi odciążą Twoje przedsiębiorstwo z dbania o cały proces transportu i ostatecznie jego finalizację;

· minimalizację kosztów – biorąc pod uwagę bilans zysków i strat, skorzystanie z usług spedytora pozwoli znacznie zaoszczędzić.