Strona główna Aktualności Wojciech Aleksandrowicz dołącza do Zarządu Inter Cars SA
Powrót do aktualności
Data publikacji: 13.12.2023
Wojciech Aleksandrowicz dołącza do Zarządu Inter Cars SA

Wojciech Aleksandrowicz dołącza do Zarządu Inter Cars SA

Prezes Zarządu ILS Sp. z o.o. Wojciech Aleksandrowicz od stycznia 2024 roku będzie nowym Członkiem Zarządu Inter Cars SA. Taką decyzję podjęła Rada Nadzorcza spółki. Obecny prezes ILS będzie także pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego ds. Logistyki i IT. Wojciech Aleksandrowicz nowe funkcje obejmie od 1 stycznia 2024 r. Decyzją Rady Nadzorczej skład zarządu Inter Cars SA będzie teraz 5-osobowy.

Doświadczenie w logistyce i w zarządzaniu

Nowy członek Zarządu Inter Cars jest absolwentem Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Przemysłu. Ukończył również studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku zarządzanie logistyczne. Z Grupą Kapitałową Inter Cars związany jest od blisko 20 lat. W latach 2004-2013 był zatrudniony na stanowisku zastępcy dyrektora logistyki.

Prezesura w ILS, logistycznym podmiocie wydzielonym z Inter Cars

Od 2012 Wojciech Aleksandrowicz pełnił funkcję członka Zarządu ILS, zaś od 2013 jej prezesa. Spółka ILS powstała z wydzielenia działu logistyki Inter Cars SA. Od 2020 roku Aleksandrowicz zajmuje również w Inter Cars stanowisko Dyrektora Zarządzającego odpowiedzialnego właśnie za logistykę, a także za obszar IT. Rok później został powołany do pełnienia funkcji prokurenta spółki.

– Dziękuję Radzie Nadzorczej za powierzenie mi funkcji członka Zarządu Inter Cars. To dla mnie ogromny zaszczyt i wyraz uznania. Cieszę się na wspólną pracę i rozwijanie potencjału naszej dynamicznie rozwijającej się spółki – powiedział Wojciech Aleksandrowicz.

Inter Cars, lider rynku aftermarketu w Europie Środkowo-Wschodniej

Prezesem Grupy Inter Cars SA od 2017 roku jest Maciej Oleksowicz. Inter Cars jest liderem na rynku dystrybucji części zamiennych do samochodów osobowych i ciężarowych oraz na drugim miejscu w skali całego kontynentu. W ofercie Grupy Inter Cars znaleźć można ponad pięć milionów części zamiennych do pojazdów osobowych i ciężarowych, a także części do motocykli, maszyn rolniczych i przemysłowych oraz akcesoria dla kierowców.