Strona główna Aktualności System Skypod® w Rumunii. Automatyzacja kolejnego obiektu ILS
Powrót do aktualności
Data publikacji: 28.02.2024
System Skypod® w Rumunii. Automatyzacja kolejnego obiektu ILS

System Skypod® w Rumunii. Automatyzacja kolejnego obiektu ILS

To już oficjalne. Drugi, po podwarszawskim Zakroczymiu, obiekt logistyczny ILS doczeka się automatyzacji i robotyzacji. Zgodnie z umową, w drugim kwartale tego roku Skypod® System zostanie zainstalowany w Braszowie, w Rumunii.

Ta inwestycja to kolejny etap współpracy z A1 Sorter, zawartej w zeszłym roku. Nowobudowany, nowoczesny obiekt w rumuńskim Braszowie zostanie zautomatyzowany. Do instalacji dojdzie w nowo wybudowanej hali na terenie VGP Park Brasov. Obiekt ten ma stać się samodzielnym HUB-em, obsługującym klientów ILS, w regionie bałkańskim.

– Instalacja systemu automatyzacji Skypod® w naszym oddziale w Braszowie stanowi kamień milowy w rozwoju naszej firmy. To nowoczesne rozwiązanie umożliwiające efektywną automatyzację procesów, co znacząco zwiększa naszą konkurencyjność na rynku. Dzięki temu krokowi jesteśmy gotowi sprostać wyzwaniom przyszłości i zapewnić naszym klientom jeszcze wyższy poziom obsługi – ocenia Rafał Tomaszewski – Dyrektor ds. Rozwoju Systemów Logistycznych.

Dynamiczny rozwój stanowi nieodłączny element strategii ILS. Spółka inwestuje w nowoczesne technologie i sprzęt. Pod koniec 2023 roku, ILS Balkan SRL, zawarła umowę z firmą A1Sorter na zakup wysokowydajnych urządzeń Skypod® System. A1 Sorter jest integratorem na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, w zakresie sprzedaży unikatowej i niezwykle nowoczesnej technologii, dostarczanej przez pioniera na rynku tego typu rozwiązań.

Pierwszy Skypod® instalowany w Zakroczymiu

Pod koniec zeszłego roku, rozpoczął się proces instalacji pierwszego systemu Skypod®w Europejskim Centrum Logistyki i Rozwoju ILS w Zakroczymiu. Instalacja tego rozbudowanego i zaawansowanego systemu potrwa do maja.

Skypod®, od Exotec, to zrobotyzowany system intralogistyczny, który charakteryzuje się wysoką ergonomią, wydajnością, elastycznością rozbudowy, a także optymalnie niskim zużyciem energii elektrycznej. Skypod® pomaga w przygotowywaniu i kompletacji zamówień, transportując towary przechowywane w pojemnikach lub tacach pomiędzy regałami, a stanowiskami kompletacji. Autonomiczne roboty mobilne pomagają nadawać priorytet podczas kompletacji zamówień, co w efekcie pozwala na sprawną i wydajną realizację.