Strona główna Aktualności ILS wsparciem dla młodych adeptów logistyki
Powrót do aktualności
Data publikacji: 25.04.2024
ILS wsparciem dla młodych adeptów logistyki

ILS wsparciem dla młodych adeptów logistyki

Rola Inter Cars w świecie logistyki, systemy informatyczne i ich powiązania, obsługa zamówień e-commerce. To tylko część z tematów, które poruszono na ostatnim spotkaniu przedstawicieli ILS z naszymi Gośćmi – przedstawicielami Studenckiego Koła Logistyki Stosowanej Politechniki Warszawskiej. To niejedyna wizyta w naszej centrali w ostatnim czasie, jak i niejedyne wsparcie, jakiego udzielamy osobom dopiero wkraczającym w świat logistyki.

Wizyta w Europejskim Centrum Logistyki i Rozwoju ILS w Zakroczymiu

Zaproszenie studentów Studenckiego Koła Logistyki Stosowanej Politechniki Warszawskiej do odwiedzenia centrali ILS 16 kwietnia tego roku było wyjątkowym wydarzeniem, które otworzyło przed młodymi adeptami logistyki drzwi do świata nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Spotkanie przebiegło w wyjątkowo dobrej atmosferze, a nasi Goście z wyraźnym skupieniem uważali i wdrażali się w nowe tematy, zarówno podczas części prezentacyjnej, jak i wycieczki po halach magazynowych.

Jak zauważył Maciej z Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej, „Firma Inter Cars pozwoliła nam zobaczyć jak nowoczesne rozwiązania technologiczne w centrum logistycznym pomagają lepiej zarządzać danym towarem, np. użyciem kodów kreskowych do identyfikacji towaru lub nowoczesnymi stanowiskami pomagającymi odpowiednio skomplementować zamówienie”. Podobnego zdania był inny ze studentów, Mateusz: „Zaprezentowane rozwiązania z zakresu zastosowanych w magazynie technologii wydały się bardzo ciekawe, a ich prezentacja w trakcie warsztatów jeszcze bardziej interesująca. Natomiast problemy i ich rozwiązania w zakresie e-commerce bardzo mnie zaintrygowały. Dodatkowo widmo całkowitej optymalizacji procesów kontroli, pakowania i wysyłki to coś naprawdę przyszłościowego.” – podkreślił.

To nie jedyna wizyta w ostatnim czasie w centrali ILS. Pięć dni wcześniej, mieliśmy też przyjemność gościć studentów Koła Naukowego Logistyki „LogiSQUAD” z Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. Mieli okazję zapoznać się z procesami magazynowymi i nowymi rozwiązaniami wdrażanymi w zakresie automatyzacji.

Przedstawiciele ILS mentorami dla najmłodszych

Takie spotkania odbywają się cyklicznie, a ILS regularnie gości przedstawicieli różnych uczelni i kierunków. Poza tym, firma stawia na wsparcie młodych adeptów logistyki także poprzez program Fundacji Inter Cars – Akcelerator. Marcin Łapiński, jeden z mentorów w programie, podkreślił: „Bardzo cenie takie robocze relacje, z tak zaangażowanym środowiskiem studenckim. Studenci mają świeże, inne spojrzenie na branżę i realizowane procesy. Szczególnie nasi goście, którzy w swojej działalności badali już zachowania pokolenia ‘Z’ lub zastanawiają się jak będzie zmieniała się logistyka w najbliższej dekadzie. Studenci kierują naszą uwagę na nowe trendy, ważne dla młodego pokolenia.”

ILS wyraża również swoją wolę kontynuowania współpracy ze środowiskiem studenckim poprzez organizację warsztatów. „Zamierzamy dalej rozwijać tą współpracę w formie warsztatów, szczególnie obecnie, gdy ILS tak intensywnie automatyzuje swoje procesy. Myślę, że obydwie strony będą miały możliwość realizacji swoich ambitnych celów” – zapewniają przedstawiciele firmy.