Strona główna Aktualności Nowy system przenośników transportowych w hali numer 6
Powrót do aktualności
Data publikacji: 13.05.2024
Nowy system przenośników transportowych w hali numer 6

Nowy system przenośników transportowych w hali numer 6

W nowo wybudowanej hali numer 6 Europejskiego Centrum Logistyki i Rozwoju w Zakroczymiu do użytku oddano przenośniki transportowe. Ich zadaniem jest sprawne dostarczanie opon składowanych do przeznaczonej na ten cel zabudowy regałowej w strefie wysyłki.

Nowoczesny system sortowania

Na tej strefie zlokalizowane jest 25 zrzutni, pozwalających sortować materiały w jednym czasie na wiele kierunków wydania. Dodatkowo wyposażony on został w system skanowania 360° zapewnianiający wysoką poprawność odczytów. Transport między poziomami obsługiwany jest przez dwie windy, których łączna wydajność to ponad 1200 opon na godzinę, co ma pozytywny wpływ na wydajność całego systemu.

Dzięki wdrożeniu technologii przenośnikowej udało się osiągnąć wyraźny wzrost efektywności obsługi procesu transportu w strefę wydania, przy jednoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa i precyzji. 

Rozwój nowych technologii w magazynach ILS

System transportu wewnętrznego w hali 6 jest kolejną udaną inwestycją, zrealizowaną zgodnie z planem i założeniami spółki ILS, która rozwój technologii stawia jako jeden z najważniejszych priorytetów w celu osiągnięcia najwyższej jakości i efektywności procesów.

Kolejne hale, coraz większa powierzchnia magazynowa ILS

Nowe hale, w tym  hala magazynowa nr 6, zostały oficjalnie otwarte w Europejskim Centrum Logistyki i Rozwoju ILS w Zakroczymiu w marcu 2024 roku. Łączna przestrzeń magazynowa ILS w tej podwarszawskiej miejscowości wynosi teraz ponad 100 tysięcy metrów kwadratowych. W przyszłości planujemy dalszą rozbudowę tego strategicznego obiektu.