Strona główna Aktualności Automatyzacja i priorytety w logistyce. Po konferencji SmartWarehouse
Powrót do aktualności
Data publikacji: 13.06.2024
Automatyzacja i priorytety w logistyce. Po konferencji SmartWarehouse

Automatyzacja i priorytety w logistyce. Po konferencji SmartWarehouse

Wyjątkowo dużym zainteresowaniem cieszyła się 5. już edycja konferencji SmartWarehouse, w trakcie targów logistycznych MODERNLOG. Na miejscu byliśmy również my. Nasz ekspert Marcin Łapiński wziął też udział w panelu dyskusyjnym na temat bieżących wyzwań dla branży.

Kluczowe wydarzenie dla sektora logistyki

Targi MODERNLOG są prestiżowym i ważnym wydarzeniem dla całej branży logistycznej i transportowej w Polsce. W trakcie obecnej edycji zaprezentowano rozwiązania z dziedziny automatyzacji, cyfryzacji danych oraz zarządzania i optymalizacji procesów logistycznych. Była to doskonała okazja, by nawiązać nowe kontakty biznesowe z liderami tego sektora przemysłu.

Tegoroczny program konferencji był skupiony wokół zagadnienia technologii przyszłości i obejmował cztery panele tematyczne: Roboty i technologie przyszłości; fulfilment e-commerce; digitalizacja i loT – wsparcie w procesach magazynowania oraz inteligentne magazyny – automatyzacja i transformacja.

Panel z udziałem ekspertów

W drugim dniu odbywającego się od 4 do 6 czerwca wydarzenia, w panelu eksperckim wziął udział Marcin Łapiński, dyrektor ds. rozwoju ILS oraz dyrektor operacyjny DANXILS. W niezwykle interesującej dyskusji praktyków, podczas której doświadczeniami wymienili się także Piotr Sędziak, Marcin Albetzki, Sławomir Budzaj i Daniel Kusak poruszano takie tematy, jak automatyzacja magazynów, hierarchia priorytetów w logistyce oraz poziomy automatyzacji.

Marcin Łapiński podkreślał w swoich wypowiedziach rolę porządkowania danych przy wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań a także dostosowania i dopasowania technologii intralogistycznej do istniejących procesów. Podzielił się również praktycznymi wskazówkami oraz dobrymi praktykami, które warto wykorzystywać podczas automatyzowania magazynu. 

Dyskusja na targach MODERNLOG była niezwykle inspirująca, a zaangażowanie uczestników pokazuje, jak wielkie jest zainteresowanie tematyką automatyzacji w logistyce. Wymiana doświadczeń między praktykami sprawiła, że wyszliśmy z tego panelu pełni nowych pomysłów i rozwiązań na przyszłość” – powiedział.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli wysłuchać tej dyskusji, a także odwiedzili nasze stoisko. Do zobaczenia na kolejnych, tego typu wydarzeniach.